A női nadrág evolúciója
Ha a 19. században azt mondtuk volna a nőknek, hogy a nadrág 2020-ban olyan szinten női viseletté válik, hogy nem csak hárem-vagy lovaglónadrágok lesznek, hanem több, mint 20 fazon közül lehet majd a boltokban mazsolázni, vajon kinevettek volna minket, vagy megijedtek volna?
Amelia Bloomer akkoriban polgárpukkasztó viselkedésről tett tanúbizonyságot, ugyanis vette a bátorságot és nadrágot adott a nőkre. Róla nevezték el a Bloomer kosztümöt.
Később megjelent a bokánál összefogott, buggyos nadrág, szigorúan ruhával takarva, amely reformruha néven terjedt el országszerte.
Később a szüfrazsettek (nők jogaiért küzdő feministák) egyik jelképévé vált.

A szoknya női viselet, a nadrág pedig férfiviselet?
Bár a lovagláshoz használtak nadrágot kényelem és praktikusság miatt, alapjában véve az elmúlt 50 évben terjedt el igazán a hölgyek körében, olyan trendet létrehozva ezzel, amely napjainkban is igen meghatározó stílusikon lett.
A kerékpár divatba lépésével egyidejűleg jelentek meg és terjedtek el a nadrágok a nők körében is, hiszen a hosszú, bokáig érő ruhák tekerés közben számos alkalommal akadtak bele a küllőkbe, szétszakítva ezzel az anyagot.
Miért jó nőként nadrágot viselni?

Egyrészt praktikus, ha figyelembe vesszük azt, hogy manapság számos olyan munkakör terjedt el a nők körében is, amelyet régebben a férfiak végeztek el (raktáros munkák, árufeltöltés, fizikai munkák), és amelyek elvégzését nagyban megnehezíti a szoknya. A viselőjének munkavégzés közben a feladatai mellett arra kellene koncentrálnia, hogy a szoknyája ne akadjon bele lehetőleg semmibe, pakolás, emelés és cipekedés közben pedig ne akadjon fent az egyik dobozból kiálló alkatrészen.
Emellett fontos megemlíteni még, hogy a különböző fazonok kiemelik viselője alakját, előnyössé téve ezzel megjelenését.
A széles trapéznadrágok, a visszafogott stílusú cigarettanadrágok, a csőnacik, a farmerek és a bőrnadrágok manapság pedig már nap mint nap visszaköszönnek az utcán a különböző stílusú és korú hölgyek lábán is.